Milli Görüşçüler Samsun'da buluştu

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO), Samsun'da Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferanslarının 5'incisini düzenledi

Milli Görüşçüler Samsun'da buluştu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MİLKO’lar Genel Sekreteri İlyas Tongüç, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve Medya-Der Genel Başkanı Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen, ilçe başkanları, ilçe belediye başkan adayları ve vatandaşlar katıldı. Konferansa gelenler polis tarafından aranarak içeri alındı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sinevizyon gösterisi ile başlayan programda açılış konuşmasını Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Samsun Şubesi Başkanı Şenol Altun yaptı. Altun, “Samsun çok güzel bir gün yaşıyor, konferansımıza katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

BULUŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Milli Görüşçü Kuruluşların Genel Sekreteri ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç ise, “Bulaşmalarımız bundan sonra da farklı illerde devam edecek. Hak ve adalet arayışının insanlığın yaratıldığından bugüne kadar devam ettiğini biliyoruz. İki tane yönü olduğunu bugüne kadar cereyan eden hadiselerden görmüş bulunmaktayız. Birisi hakkı üstün tutan bir düzen ve onun temsilcileri diğeri ise kuvveti üstün tutan düzen ve onun temsilcileri... Ne zaman ki hakkı üstün tutan sistem ve düzen hâkim olmuşsa orada can, mal, ırz, namus emniyeti azami derecede sağlanmıştır. Ama kuvveti üstün tutan yerlerde ise büyük zülüm, işgal ve savaşların olduğunu görüyoruz. Kuvveti üstün tutanlar böyle devam edecek olursa dünya hepimiz için yaşanamaz hale gelecektir. Onun için bir an evvel hakkı üstün tutanların taraftarları olarak hepimiz el birliğiyle, üzerimize düşen mesuliyeti yerine getirmek mecburiyetindeyiz. Gecemiz ve gelecek günlerimiz hayırlı olsun, İnsana sadakat yaraşır görse de ikrah, doğruların yardımcısıdır Hz. Allah” diye konuştu.

ŞUUR DERSLERİ VERİLİYOR

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise, “Yaşadığımız dünyada insanların bir yarısı diğer yarısına düşman. Bu yanlışı düzeltecek bir yol var; o da hepimizin kardeşliğimizi hissederek, ona göre davranması. Bir seneye yaklaşan bir çalışmanın neticesinde bugün Türkiye’nin bin 500 noktasında MİLKO kuruluşlarının organizasyonuyla toplantılar yapılıyor. Şuur dersleri veriliyor. Buralarda siyasi konuşmalara müsaade etmiyoruz. Allah’ın ayetleri, efendimizin hadisi şerifleri konuşuluyor. Müminlerimizden ne istediğini söylüyoruz” şeklinde konuştu.

Erdinç YILDIZ

 


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM