Mustafa Demir: 'Şehir gibi OSB inşa edeceğiz'

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 'Türkiye'nin belki de dünyanın en yeşil, en güzel, altyapısı en mükemmel adeta bir organize sanayi bölgesi değil bir şehir inşa edeceğiz' dedi.

Mustafa Demir: 'Şehir gibi OSB inşa edeceğiz'

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mustafa Demir, seçim çalışmaları kapsamında Havza’yı ziyaret etti. Mustafa Demir, Havza ziyaretinde ilk olarak esnafı ziyaret ederek burada vatandaşlardan destek istedi. Demir ve beraberindekiler daha sonra Cumhur İttifakı ortağı MHP Havza ilçe Başkanlığını ziyaret etti, MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ile yönetim kurulu ile bir araya geldi.

TÜRKİYE'NİN TEMİNATI

Mustafa Demir, AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifakın ülkenin geleceğini teminat altına alan bir ittifak olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Devlet Bahçeli'nin katkıları çok önemli. Yerel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yerel ayağını dolduran bir seçim olacak. Allah 31 Mart’ta bize hayırlı, bereketli, ülkemiz için, şehrimiz için, gelecek neslimiz için çalışmayı sağlamak için fırsat versin” diye konuştu.

GELECEĞE YATIRIM

MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ise ittifakın önemli olduğunu belirterek, “Birkaç belediye fazla almaktansa ülkemizin geleceğine için yatırım yapmanın, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tam olarak yerleşmesi için ittifakın devamlılığında hem fikiriz. Seçim çalışmalarına her zaman destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

HAVZA'DA "AK BELEDİYECİLİK"

Mustafa Demir daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığının genişletilmiş istişare toplantısına katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, ilçe teşkilatı olarak yerel seçimler için her türlü hazırlığın tamamlandığını belirtti. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise 15 yılda Havza’da AK Partinin belediyecilik anlayışını en iyi şekilde yansıtacak hizmetlerde bulunduklarını aktardı. AK Parti Havza Belediye Başkan Adayı Sebahattin Özdemir ise gerek siyasi gerekse mesleki tecrübeleri ile Havza mahallelerinin durumunu yakından bildiğini belirterek, “Havza için önemli projelerimiz ile yola çıktık” ifadelerini kullandı.

YUSUF ZİYA YILMAZ VİZYON KAZANDIRDI

İstişare toplantısında konuşa Mustafa Demir ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday tanıtım toplantısında “Samsun şahlanışa hazır mısınız?” sözlerini hatırlatarak, “31 Mart yerel seçimlerinden sonra Samsun’da şahlanış başlayacak. Benden önce belediye başkanlığı yapan Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Hakikaten Samsun’a bir vizyon kazandırdı. İlçelerimize her dokunuşumuz ilçeye merhale kat ettirecek. Yatay kalkınmayı en iyi şekilde gerçekleştiren il olacağız. Hedefimiz 1 milyon 350 bin insanımızın takdirini, sevgisin, güvenini, saygısını kazanmak. Allah nasip ederse ben hep sahada olacağım. Belediye başkanlığı koltuğunda oturarak belediye başkanlığı yapılmaz. O koltuk tozlanacak” ifadelerine yer verdi.

HEDEFLER DAHA BÜYÜK OLACAK

Samsun’daki ulaşım problemlerine değinen Demir, “Bafra garajının oraya yeni minibüs terminali yapacağız. Samsun’un bütün ilçelerinden minibüsler buraya gelecek. Havza Bekdiğin’de organize sanayi bölgemiz var. Burada Başkan Murat İkiz’in çok emeği var, Havza’ya çok hizmetleri oldu. Kendisini hayır ile yad edeceğiz. Ama millete hizmetten kurtuluş yok. Kendisini millete hizmet ettirmeye devam edeceğiz. Havza Organize Sanayi Bölgesinin alanını 10 bin dekara çıkarılması için çok uğraştı. Büyükşehire gelince orayı da 20 bin dekara çıkaracağız. Bunu neden yapacağız. Türkiye’nin belki de dünyanın en yeşil, en güzel, altyapısı en mükemmel adeta bir organize sanayi bölgesi değil bir şehir inşa edeceğiz orada. Bu projemiz tamamladığında dünyada birçok ödül alacağını düşünüyorum” dedi. En yüksek oy oranını Havza’dan bekliyorum. İstikametimizden şüphemiz yok, niyetimizden tereddüdümüz yok. Bu şehrimiz, bu ilçelerimizi mutlu etmek için elimizden geleni yapalım. Belediye başkanlığımız döneminde insanımızın da niyetini, gücünü, enerjisini üst düzeye çıkaracak projelere imza atacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” sözlerini kaydetti.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM