İsmet Taşdemir: 'Savaşıp kazandık'

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, '3 puan tabiki önemliydi ama benim için önemli olan bir başka konu ise sahada savaşan bir Samsunspor olmasıydı. Bundan dolayı son derece mutluyum' dedi

İsmet Taşdemir: 'Savaşıp kazandık'

TAKIMDAKİ İSTEK VE ARZU

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, taraftarıyla buluştuğu ilk maçından galibiyetle ayrılmaşı başardı. Deneyimli teknik adam maçın ardından hem yayıncı kuruluş Haberaks TV'de, hem de basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi. İsmet Taşdemir, "3 puanı almak önemli. Bugün benim için çok daha önemli olan sahada savaşan bir takım görmekti. Şu andaki tek hedefim,  Samsunspor'un bu savaşan gücünü biraz daha takım halinde ilerletebilmektir. Onun haricinde kaçırdığımız gol pozisyonlarını diğer maçlarda değerlendirip daha iyi skorlarla galip gelebilmek. Bugünkü maçta en çok sevindiğim konu takımımızın hemen hemen hepsinin mücadele isteği ve azmi beni mutlu etti. Bunu biraz daha arttırdığımızda ve takımla beraber pekiştirdiğimizde inşallah çok daha iyi skorlarla galibiyetler alacağız" diye konuştu.

KAÇIRMAK DA ÖNEMLİ

Son bölümlerdeki kaçan gol pozisyonlarını değerlendiren  İsmet Taşdemir, "Kaçan goller hepimizi üzüyor. Ben bir taraftan da çok mutlu oluyorum. Demek ki doğru şeyler yapıyoruz. Benim için önemli olan pozisyona girebilmek. Bugün 4-5 net pozisyon kaçırdık. Belki yarın da kaçıracağız. Ama en kritik maçlarda bunlar gol olacaktır. Dolayısıyla benim kendi düşüncem, pozisyona girebilmek. Bugün kaçar, yarın kaçar ama kaçmayacağı zamanlar da gelecektir. Kadroyu nasıl belirlediğim veya kimi neden yedek bıraktığım konusunda bir şeyler söyleyemem. Hem rakip analizlerimiz, hem oyuncuların antrenman ve maçlardaki performansları bunları etkiliyor. Ancak ben hiçbir oyuncuma ilk 11 veya yedek diye bakmıyorum. Hepsini gerektiği anlarda kullanmak üzere çalışmalar yapıyorum. Burada 25 kişilik elit bir çalışma grubu var. Hepsini kullanacağız" dedi.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM