İşitme engelli ressam, yeteneğini fırçasıyla konuşturuyor

38 yaşındaki işitme engelli Arif Tangaz, 17 sene önce başladığı resim sevgisini Ünye'nin duvarlarına yansıtıyor. Hayal dünyasını ve vazgeçemediği resim tutkusunu ilçenin her köşesine taşıyan Tangaz, görenleri şaşkına çeviriyor.

İşitme engelli ressam, yeteneğini fırçasıyla konuşturuyor

2001 yılında Trabzon Lisesinden mezun olduktan sonra resim yapmaya başlayan  Arif Tangaz, 'Küçük yaştan itibaren resim yapmaya başladım. Önce kendim ufak olarak taşlara daha sonra duvarlara yapmaya başladım. Görenler önce yaptığım işime daha sonra konuşamadığım için bana çok şaşırıyor. Ordu, Fatsa ve Ünye'den telefonuma mesaj yolu ile ulaşanlar oluyor. Onların resim istekleri doğrultusunda fırçamı konuşturuyorum' dedi.

Yazarak kendisini ifade ediyor

Yeni yapılan ev ve iş yerlerine yapılacak işçilik için kağıda yazdırdığını söyleyen Arif Tangaz, 'Gittiğim yerde benim işitme engelli olmadığımı bilmeyenlere önce kağıda yazarak durumu anlatıyorum. Daha sonra istekler doğrultusunda hangi boyayı kullanacağımı ve ne yapacağımı öğreniyorum' diye konuştu.Her gün telefonuna resim için mesajlarının geldiğini söyleyen Arif Kandaz, rengarenk akrilik boyaları kullanarak yaptığı çocuk, gülen yüz, çiçek ve çay bardağı, doğa, insan gibi farklı çizimlerle hayal dünyasını ve resim tutkusunu ilçede yaşatmaya devam ediyor.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM