Başkan Zihni Şahin'den Gülsan yorumu: 'Süreç sonlandırılacak'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Gülsan Sanayi Sitesi'nde Büyükşehir Belediyesi olarak yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla sürecek. Kimseyi mağdur etmeden Gülsan esnafımızla birlikte süreci sonuçlandıracağız' dedi.

Başkan Zihni Şahin'den Gülsan yorumu: 'Süreç sonlandırılacak'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı  Zihni Şahin, göreve geldiği süre içerisinde bir taraftan kendisine gelen hayırlı olsun dileklerini kabul ediyor, bir taraftan da çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor. Büyükşehir Belediyesi çalışmaları, şirketleri ve tesisleri hakkında bilgi alan Şahin, çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini dile getirdi.

SORUMLUSU SAMSUN BÜYÜKŞEHİR DEĞİL

Saathane ve  Gülsan Sanayi Sitesi projeleri ile ilgili olarak yürütülen çalışmaların sonuçlandırılacağını da belirten Şahin, "Saathane Meydanı ile ilgili çalışmalar kültürel değerleri koruyacak hassasiyetle devam ediyor ancak kamuoyunda çalışmadaki gecikmenin sorumlusu olarak Büyükşehir Belediyesi gösterilmek isteniyor. Oysaki proje ile ilgili çalışmalar yalnızca Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmüyor ve birden çok kurumun yetki ve sorumluluk alnına giren işler var. Gelinen noktada ise projede sona yaklaşıldı” şeklinde konuştu.

KİRALIK ARAÇ SAYI AZALTILACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile yapmış olduğu toplantılarda halka hizmetin önemine vurgu yapan Şahin, "Hizmette devamlılık esastır. Bürokrat arkadaşlarımızla birlikte bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Kiralık hizmet araçları konusuna da değinerek, "İhale süreci tamamlanan araçlarla ilgili yeniden kiralama yoluna gitmeyeceğiz. Kiralık araç sayımız azaltılacak. Kalan kiralık araçlar dahil tüm araçların da konu ile ilgili yönetmelikte yer aldığı gibi yerli imalat oranı en yüksek araçlardan oluşmasına özen gösterilecek. Gerektiğinde satın alınacak araçlar da Devlet Malzeme Ofisi'nden temin yolu ile tedarik edilecek" dedi.

Son olarak Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınma süreci ile ilgili konuya da değinen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Gülsan Sanayi Sitesi'nde Büyükşehir Belediyemizin yürüttüğü tüm çalışmalar aynı hızla devam edecek. Kimseyi mağdur etmeden Gülsan esnafımızla birlikte bu süreci sonuçlandıracağız. Kimsenin endişesi olmasın" sözlerini kaydetti.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM