Mardin'de 'Çocuk Gülerse Şehir Güler' tiyatrosu

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, 'Çocuk Gülerse Şehir Güler' sloganıyla Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun hazırlayıp sunduğu 'İki Bavul Dolusu' adlı oyun çocuklarla buluştu. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği iki kişilik oyunda, sirk gösterisi beğeni kazandı.

Mardin'de 'Çocuk Gülerse Şehir Güler' tiyatrosu

Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, 'Çocuk Gülerse Şehir Güler' dediklerini ve bir yılı aşkın süredir şehirde ki çocukları ilklerle buluşturmaya başladıklarını belirtti. Yaman, 'Kırsal mahallelerde yaşayan ve daha önce hiç sinemaya gitmemiş çocuklarımızı sinemaya ile buluşturduk. 'Mahalleme Havuz Geldi' projesini hayata geçirerek çocukları havuzla tanıştırdık ve burada yüzmeyi öğrenip kendi geliştiren çocuklarımızdan bir yüzme takımız oluşturduk. 'Minikler Üşümesin' diyerek kırsal mahalleleri tek tek gezerek minik yavrularımıza atkı, eldiven ve bere dağıttık. 'Yazın Havuz Kışın Buz Pateni' dedik ve yarıyıl tatilinde karnelerini alan öğrencilerimize buz patenini hediye ettik. Yaklaşık bir aydır öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile buz pateni çalışmamız devam etmekte' dedi.

'Çocuklarımızı tiyatro ile buluşturuyoruz'
Şehirdeki çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ettiklerini aktaran Yaman, 'Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak şehirde okuyan öğrencilerimizi tiyatro ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Diyarbakır Devlet Tiyatroları oyuncularından oluşan 'bir bavul dolusu' tiyatro oyununu öğrencilerimizle buluşturduk. Öğrenicilerimiz tiyatroyu izlerken hem öğrendiler hem de eğlendiler. Çocuklarımıza yönelik eğitici, öğretici ve eğlendirici etkinliklerimiz devam edecek' diye konuştu.

Mardin’de ‘Çocuk Gülerse Şehir Güler’ tiyatrosu


Copyright © 2018 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM